Seznam měsíců v angličtině: Naučte se je rychle a snadno!

Měsíce Anglicky

Naučte se měsíce v angličtině snadno a rychle.

Naučit se měsíce v angličtině je důležitý krok pro každého, kdo se učí tento jazyk. Celkem existuje dvanáct měsíců v anglickém kalendáři a jejich znalost je základní součástí slovní zásoby. Názvy měsíců jsou podobné těm českým, což usnadňuje zapamatování. Své jméno mají odvozené od římských bohů nebo císařů. Naučit se je rychle a snadno pomůže v každodenní komunikaci i psaní v anglickém jazyce.

Základní slovní zásoba pro každého, kdo se učí anglicky.

Když se učíte anglicky, je důležité znát základní slovní zásobu spojenou s měsíci v roce. Zde je seznam měsíců v angličtině:

1. January - leden

2. February - únor

3. March - březen

4. April - duben

5. May - květen

6. June - červen

7. July - červenec

8. August - srpen

9. September - září

10. October - říjen

11. November - listopad

12. December - prosinec

Tato základní slovní zásoba vám pomůže lépe porozumět a používat názvy měsíců v anglickém jazyce při učení i každodenní komunikaci. Buďte trpěliví a pravidelně opakujte, abyste si tuto slovní zásobu pevně zapamatovali!

Jak správně vyslovovat názvy měsíců v angličtině.

Správná výslovnost názvů měsíců v angličtině může být pro mnohé studenty cizího jazyka obtížná. Je důležité si uvědomit, že například slovo "February" se vyslovuje jako "fe-broo-ar-ee" a nikoliv "feb-yoo-ar-ee". Podobně je to s dalšími měsíci, jako je "March" (march), "June" (džún), nebo "August" (ó-gast). Doporučuje se poslouchat rodilé mluvčí, cvičit správnou výslovnost a nebojte se opravit své chyby - je to přirozená součást učení nového jazyka.

Využití měsíců v běžné komunikaci a psaní.

Využití měsíců v běžné komunikaci a psaní je důležité pro správné vyjádření data. Například při domluvě schůzky je klíčové uvést konkrétní datum, jako například "Meeting se koná ve středu 15. července." Při psaní formálních dokumentů je také nezbytné uvést datum v podobě měsíc/den/rok, např. "Datum platnosti smlouvy: 3/9/2022." Správné použití měsíců zajišťuje jasné dorozumění a eliminuje možné nedorozumění ohledně data.

Publikováno: 13. 03. 2024

Kategorie: jazyky

Autor: Pavel Dunový.

Tagy: měsíce anglicky | měsíce v angličtině